biuro@inpur.pl

+48 601 59 77 77

FAQ

Główne zastosowanie piany w technologii uszczelniająco - izolująca o bardzo dobrych parametrach fono-izolacyjnych (otwarta-komórka) oraz hydro-izolacyjnych (komórka zamknięta.

Piana została przebadana i sprawdzona w komorze postarzania i posiada certyfikat potwierdzający 25 lat niezmiennych parametrów gwarantowany przez producenta /klienci otrzymaj odpowiedni certyfikat na zachowanie właściwości piany w ww okresie.

Zalecana temperatura otoczenia dla piany otwartokomoroej to nie mniej niż +5st.C do + 30st.C . Istnieje jednak piana która można nakładać w temperatuze – 10st,C jednak podnosi to koszt inwestycji ze względu na większy koszt takiej piany. Natomiast piana zamknięto-komorowa potrzebuje temperatury otoczenia i podloza minimum +15st.C i tez do +30st.C. Tak samo w tym przypadku istnieje piana z mozliwoscia aplikacji przy -10st.C i znowu jest to podniesienia kosztów inwestycji.

Są różne pianki produkowane przez różnych producentów. Stosowana przez INPUR piana jest pianą nie rozprzestrzeniającą płomienia - Samogasnącą Klasyfikacja Ogniowa PN-EN 13501- E Palność wg DIN 4102 Klasa B2.

Piana PUR jest bardzo bezpieczna. Tylko aplikacja piany- natrysk może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie-stad odpowiednie zabezpieczania BHP ekipy natryskującej . Max 24 godziny po natrysku można ze spokojem prowadzić dalsze prace wykończeniowe, a po dobrym wietrzeniu całkowicie bezwonna co jest potwierdzone certyfikatem Polskiego Związku Higienicznego dopuszczając jej zastosowanie również w halach gdzie produkowana jest żywność.

Struktura piany jest zamknięta co utrudnia osadzanie się kurzu i nie powoduje podrażnienia górnych dróg oddechowych, tym samym nie prowadzi do alergii - piana jest idealnym rozwiązaniem dla alergików!!! (przy czym należy podkreślić fakt iż żaden materiał izolacyjny sam w sobie nie wywołuje alergii).

Nie. Piana w pewien sposób izoluje powierzchnie stalowe Jest stosowana w domach pasywnych o konstrukcji stalowej.

Natrysk piany następuje na już sezonowane drewno, dodatkowo piana otwarto-komórkowa w większym stopniu a zamknięto-komórkowa w mniejszym są materiałami oddychającymi więc nie ma obaw o możliwość gnicia i butwienia . Piana od lat jest używana do izolowania domków kanadyjskich o konstrukcji drewnianej.

Piana otwarto-komórkowa jest materiałem mocniej oddychającym piana zamknięto-komórkowa jest materiałem słabiej oddychającym ale obie oddychają co jest potwierdzone badaniami.

W zależności od efektu jaki chcemy osiągnąć i miejsc gdzie zastosowana ma być piana powinno się wybrać odpowiednia pianę. Najogólniej mówiąc do zewnętrznych izolacji oraz miejsc narażonych na wilgoć stosuje się zamkniętą komórkę, do poddaszy na deski membranę – otwartą komórkę na ściany pianę o mniejszej gęstości na posadzki twardą pianę o wyższej gęstości. Jeśli macie Państwo jakiekolwiek wątpliwości służymy fachową pomocą i odpowiemy na wszystkie pytania.

Jeśli chcecie Państwa domu przewidziany jest rekuperator a dom ma spełniać standardy domu energooszczędnego sugerowana grubość izolacji na poddaszu to ok 25cm. Koszt grubszej warstwy izolacji będzie niewspółmierny do osiągniętego efektu.

Najodpowiedniejszym czasem na izolacje poddasza jest moment w którym jest położona izolacja zewnętrzna ścian „elewacja” nie koniecznie w kolor .Chodzi tylko o styk elewacji zewnętrzne z połacią dachu. Elewacja powinna dolegać do powierzchni dach ponieważ to pozwoli na skuteczne zaizolowanie murbelki a z doświadczenia wiemy ze przez murbelkę najbardziej wieje wiatr.

Mostki termiczne – są to miejsca ściany, stropu lub w dachu, w których – z powodu gorszych własności termoizolacyjnych – następuje wzmożona ucieczka ciepła. W przypadku poddaszy niezaizolowana krokiew także będzie mostki termicznym. Tym samym sugerujemy by decydując się na natrysk piany na poddaszu domów zaizolować także krokwie.

Metoda natrysku piany pozwala na jej szybka aplikację .Poddasza do powierzchni ok 250m2 wykonujemy w jeden dzień roboczy.

Poliuretan ma bardzo dobre parametry przyczepności do większości materiałów budowlanych dlatego może być stosowany zarówno na deskowanie jak i membranę. Trzeba tez wspomnieć ze zastosowanie poliuretanu na membranę znacznie obniża koszt budowy ponieważ nie ma kosztownego montażu deskowania dachu.

Tak jest droższa. Wynika to z faktu, że zamknięta komórka ma dużo większą gęstość np. otwarta ma 12kg/m3 a zamknięta nawet do 60 kg/m3. Potocznie mówiąc im więcej piany w piany tym droższy produkt. Cena usługi zmienia się nieznacznie.

Pomieszczenie powinno być w miarę możliwości uprzątnięte ze wszystkich zbędnych rzeczy aby zapewnić swobodne przemieszczanie się rusztowania jeśli w dachu są okna tzw. dachowe można je obrobić płytą. Jeśli będzie zabudowa G/K a belki będą zalewane należy wcześniej przykręcić haki lub inne uchwyty do montażu stelażu. Natomiast całość np. okna - zabezpieczenia folią jak i posprzątania po sobie zajmuje się ekipa firmy INPUR.

Do prawidłowej pracy agregatu do aplikacji izolacji budowa powinna być zabezpieczona w energie elektryczna 400V /20B. Jeżeli chodzi o koszt agregatu to jest to kwota 300pln na jeden dzień pracy tak wiec podniesie to koszt izolacji o około 2pln na 1m2. Oczywiście zależne jest to od ilości metrów do zaizolowania.

Piana zamknięto-komórkowa nie chłonie wilgoci jest świetnym izolatorem. Natomiast piana otwarto komórkowa zarówno absorbuje wilgoć z powietrza jak i ją oddaje.

Sam natrysk dwuskładnikowej piany odbywa się pod ciśnieniem około 100 bar rozprowadzona na powierzchni ciecz pęcznieje i zasycha w ciągu zaledwie 12 sekund.

W przeciwieństwie do tradycyjnej izolacji z wentylacją czyli wełny mineralnej , w pianie nie zagnieżdżają się gryzonie, ptaki itd Zwierzęta nie mają w niej swobody przemieszczania się z braku właśnie przestrzeni wentylacyjnej i ścisłego dolegania, źle się w niej czują.

Kształtowanie piany podczas natrysku jest dość mocno ograniczone. Efekt końcowy przypomina fale lub kalafiora. Można go po natrysku kształtować ale już mechanicznie Z tego tez powodu grubość piany jest podawana średnio na powierzchni 1 m2 tzn. plus minus 2 cm

Trwałość piany po badaniach ITB na niezmienność parametrów, podczas okresu użytkowania określa się na na 25 lat. Taką gwarancje daje Państwu certyfikat europejski i jest to poparte Deklaracja Właściwości Użytkowych Nr PL-1/S/2015 Natomiast gwarancja poprawnie wykonanej usługi przez INPUR dla klienta indywidualnego wynosi 3 lata .

INPUR nie pobiera zaliczek od osób indywidualnych na wykonanie zlecenia. Gwarancją tego, ze przyjedziemy na wskazany adres o umówionej porze jest podpisane przez Państwa zlecenie. Musimy sobie ufać .Nasza myśl przewodnia "Słowo droższe pieniędzy". Sytuacja przedpłaty może mieć miejsce jedynie w przypadku wyjazdów za granicę oraz dużych przedsiębiorstw.

Wraz ze zleceniem otrzymają państwo pakiet dokumentów pozwalający bliżej zapoznać się z materiałem oraz z nasza działalnością w formie elektronicznej a na budowie otrzymają państwo komplet w formie papierowej od właściciela firmy INPUR. Nie ma u nas anonimowości ponieważ właściciel i jeden z aplikatorów to jedna i ta sama osoba.

Tak, piana zamknięto-komórkowa to idealna hydro jak i termoizolacja. W zależności od założonego efektu aplikuję się odpowiednią warstwę i używa odpowiedniej gęstości.

INPUR wykonał już izolacje na terenie Szwecji, Norwegii i Niemiec. Zdjęcia z tych realizacji znajdują się na stronie w zakładce realizacje. Nic nie stoi na przeszkodzie byśmy dotarli i do innych krajów UE. Serdecznie zapraszany do składania zapytań.

INPUR przyjedzie do Państwa zrealizować każde wcześniej omówione i podpisane zlecenie. Świadczymy usługi na terenie całej Polski.

Stawka Vat jest odpowiednia dla danej realizacji 0%,8% i 23% zgodnie z polskim prawem podatkowym.

Wstępny obmiar podje nam inwestor w trakcie rozmów z właścicielem firmy Inpur. Jednak z racji wiedzy jest to obmiar szacunkowy potrzebny do skalkulowania kosztu 1m2 a dokładny obmiar wykonujemy w dniu realizacji i jeżeli jest to możliwe w obecności inwestora lub reprezentanta inwestora. Przed przystąpieniem do realizacji prosimy o zatwierdzenie obmiaru żeby po wykonaniu zlecenia nie było niedomowień z którejkolwiek strony.

Jeśli macie Państwo jeszcze jakiekolwiek uwagi czy pytania jesteśmy do Państwa dyspozycji. Z przyjemnością rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Czekamy na kontakt mailowy biuro@inpur.pl czy telefoniczny 601-59-77-77. Po drugiej stronie macie państwo do dyspozycji właściciela firmy a nie jak to bywa w wielu przypadkach handlowca.

Za priorytet stawiamy sobie fakt, by nasz klient w pełni świadomie podjął decyzję o wykonaniu natrysku piany oraz był przekonany , że zlecił to odpowiedniej firmie z doświadczeniem.

Kontakt

Gdzie nas znaleźć?

P.B.U.P INPUR, Paweł Trymbulak

ul. Pańska 10/20, 81-608 Gdynia

biuro@inpur.pl

601 59 77 77

661 595 555

Nasza firma specjalizuje się w izolacjach natryskowych pianą poliuretanową oraz polimocznikiem. Oferujemy wykonawstwo w konkurencyjnych cenach – na najwyższym poziomie, przy zastosowniu materiałów od wiodących dostawców.


INPUR | Wszelkie prawa zastrzeżone | Informacje o plikach cookies | Informacje o zdjęciach