biuro@inpur.pl

+48 601 59 77 77

Izolacja stropu

Bardzo duży wpływ na sprawność energetyczną budynków ma również stworzenie odpowiedniej izolacji stropów, szczególnie tych znajdujących się nad piwnicą. Podobnie, jak w przypadku poddaszy, ich niewłaściwe docieplenie może doprowadzić do bardzo dużych strat ciepła. My, dzięki technologii natryskowej, możemy zaproponować Państwu ocieplenie stropu pianką poliuretanową, która dzięki swoim właściwościom znacząco wpływa na komfort oraz bezpieczeństwo użytkowników budynku. Nasze działania prowadzone są szybko, a nowoczesne agregaty pozwalają nam realizować zlecenia kompleksowo i skutecznie. Ocieplanie stropu zapewnia nie tylko komfort termiczny, ale też doskonale wycisza poszczególne kondygnacje. Zapraszamy do kontaktu, a odpowiemy na Państwa pytania.

izolacje wewnętrzne i zewnętrzne (otwarto i zamkniętokomórkowe)

docieplanie i wygłuszanie obiektów termoizolacje

izolacje akustyczne

izolacje konstrukcji betonowych, stalowych i drewnianych

Zastosowania natryskowych izolacji piankowych

budynki mieszkalne (poddasza, stropodachy, dachy płaskie, ściany, fundamenty, tarasy, zbiorniki, izolacja pod wylewki betonowe, budownictwo szkieletowe, adaptacje strychów)

budynki przemysłowe, hale produkcyjne, magazyny i zbiorniki magazynujące (cysterny, kadzie, itp.)

obiekty rolnicze (budynki inwentarzowe, fermy, chlewnie, kurniki, indyczarnie, obory, stajnie)

pieczarkarnie, przechowalnie, chłodnie, elewatory

tunele grzewcze, tunele wyciągowe, izolacje kanałów, przewodów wentylacji i klimatyzacji wewnątrz i na zewnątrz

izolacje rurociągów ciepłowniczych, chłodniczych, wodnych i na inne media, podziemnych i naziemnych, izolacje zewnętrznych i wewnętrznych instalacji, ciągów chłodniczych lodowisk

izolacje obiektów pływających: barek, statków, jachtów, promów

doskonałe zarówno dla nowych, jak i już istniejących domów

niższe rachunki za media

Planując ocieplanie pianką poddasza powinniśmy kierować się, przede wszystkim, kwestiami praktycznymi. Jedną z najważniejszych zalet jest to, że pianka gwarantuje stabilność energetyczną na wiele lat. Ze względu na to, że pianka poliuretanowa jest paroprzepuszczalna, stosuje się ją do izolacji ścian, poddaszy oraz sufitów w budynkach mieszkalnych oraz przemysłowych. Rachunki za ogrzewanie, w okresie zimowym, mogą wzrastać nawet o 30%, jeżeli dobór izolacji jest wykonany nieprawidłowo. Ocieplanie pianką umożliwia nam uzyskanie dużych oszczędności na ogrzewaniu pomieszczenia, które sięgają nawet do 50% całkowitego kosztu. W sytuacji, gdy wykonujemy ocieplanie pianką poliuretanową na powierzchni 150 m2 wykorzystujemy w tym celu warstwę piany otwarto-komórkowej o grubości około 20 cm. Dzięki temu możemy zaoszczędzić, w budżecie domowym, znaczną ilość pieniędzy. Ocieplanie tą metodą nie tylko spełnia najwyższe standardy, ale powoduje także znaczne zmniejszenie rachunków, nawet o kilkadziesiąt procent.

Ocieplanie stropu pianką poliuretanową nie jest czynnością bardzo skomplikowaną, jeżeli zajmują się tym doświadczeni pracownicy. Piankę rozpyla się specjalnym pistoletem natryskowym, który pod odpowiednim ciśnieniem wystrzeli ją w kierunku elementu, który ma zostać docieplony. Materiał z pomocą, którego wykonujemy ocieplanie stropu rozszerza się stukrotnie i bardzo szybko nabiera właściwości użytkowych. Pracownicy wykonujący to zadanie muszą mieć na sobie odzież ochronną i maskę tlenową. Do ocieplanie stropu oraz poddasza stosuje się, zazwyczaj. Piankę otwarto-komórkową, która jest tańsza. Minimalna warstwa, którą stosuje się na poszczególnych elementach powinna mieć około 20 centymetrów. Grubość izolacji zależy od wielu czynników, takich jak, założenia projektowe czy oczekiwana skuteczność izolacji. Przed wykonaniem ocieplania pianką powinniśmy sprawdzić wilgotność drewna. Kwesta ta jest bardzo ważna, gdyż, jeżeli wyniesie powyżej 12 procent, dalsze prace są niewskazane. W takiej sytuacji zaleca się, uprzednio, osuszenie powierzchni za pomocą pieców. Izolacja powinna pokrywać szczelnie całą, wymaganą, powierzchnię.

Kontakt

Gdzie nas znaleźć?

P.B.U.P INPUR, Paweł Trymbulak

ul. Pańska 10/20, 81-608 Gdynia

biuro@inpur.pl

601 59 77 77

661 595 555

Nasza firma specjalizuje się w izolacjach natryskowych pianą poliuretanową oraz polimocznikiem. Oferujemy wykonawstwo w konkurencyjnych cenach – na najwyższym poziomie, przy zastosowniu materiałów od wiodących dostawców.


INPUR | Wszelkie prawa zastrzeżone | Informacje o plikach cookies | Informacje o zdjęciach