biuro@inpur.pl

+48 601 59 77 77

Izolacja stropu

Bardzo duży wpływ na sprawność energetyczną budynków ma również stworzenie odpowiedniej izolacji stropów, szczególnie tych znajdujących się nad piwnicą. Podobnie, jak w przypadku poddaszy, ich niewłaściwe docieplenie może doprowadzić do bardzo dużych strat ciepła. My, dzięki technologii natryskowej, możemy zaproponować Państwu ocieplenie stropu pianką poliuretanową, która dzięki swoim właściwościom znacząco wpływa na komfort oraz bezpieczeństwo użytkowników budynku. Nasze działania prowadzone są szybko, a nowoczesne agregaty pozwalają nam realizować zlecenia kompleksowo i skutecznie. Ocieplanie stropu zapewnia nie tylko komfort termiczny, ale też doskonale wycisza poszczególne kondygnacje. Zapraszamy do kontaktu, a odpowiemy na Państwa pytania.

izolacje wewnętrzne i zewnętrzne (otwarto i zamkniętokomórkowe)

docieplanie i wygłuszanie obiektów termoizolacje

izolacje akustyczne

izolacje konstrukcji betonowych, stalowych i drewnianych

Zastosowania natryskowych izolacji piankowych

budynki mieszkalne (poddasza, stropodachy, dachy płaskie, ściany, fundamenty, tarasy, zbiorniki, izolacja pod wylewki betonowe, budownictwo szkieletowe, adaptacje strychów)

budynki przemysłowe, hale produkcyjne, magazyny i zbiorniki magazynujące (cysterny, kadzie, itp.)

obiekty rolnicze (budynki inwentarzowe, fermy, chlewnie, kurniki, indyczarnie, obory, stajnie)

pieczarkarnie, przechowalnie, chłodnie, elewatory

tunele grzewcze, tunele wyciągowe, izolacje kanałów, przewodów wentylacji i klimatyzacji wewnątrz i na zewnątrz

izolacje rurociągów ciepłowniczych, chłodniczych, wodnych i na inne media, podziemnych i naziemnych, izolacje zewnętrznych i wewnętrznych instalacji, ciągów chłodniczych lodowisk

izolacje obiektów pływających: barek, statków, jachtów, promów

doskonałe zarówno dla nowych, jak i już istniejących domów

niższe rachunki za media

Ocieplanie pianką jest jednym z najbardziej efektywnych sposób na zatrzymanie energii cieplnej w domu.

Planując ocieplanie pianką poddasza powinniśmy kierować się, przede wszystkim, kwestiami praktycznymi. Jedną z najważniejszych zalet jest to, że pianka gwarantuje stabilność energetyczną na wiele lat. Ze względu na to, że pianka poliuretanowa jest paroprzepuszczalna, stosuje się ją do izolacji ścian, poddaszy oraz sufitów w budynkach mieszkalnych oraz przemysłowych. Rachunki za ogrzewanie, w okresie zimowym, mogą wzrastać nawet o 30%, jeżeli dobór izolacji jest wykonany nieprawidłowo. Ocieplanie pianką umożliwia nam uzyskanie dużych oszczędności na ogrzewaniu pomieszczenia, które sięgają nawet do 50% całkowitego kosztu. W sytuacji, gdy wykonujemy ocieplanie pianką poliuretanową na powierzchni 150 m2 wykorzystujemy w tym celu warstwę piany otwarto-komórkowej o grubości około 20 cm. Dzięki temu możemy zaoszczędzić, w budżecie domowym, znaczną ilość pieniędzy. Ocieplanie tą metodą nie tylko spełnia najwyższe standardy, ale powoduje także znaczne zmniejszenie rachunków, nawet o kilkadziesiąt procent.

Zapraszamy do skorzystania z naszej usługi ocieplanie pianką.

Ocieplanie pianką aplikowane ciśnieniowo jest, jak dotąd, najskuteczniejszą i najszybciej rozwijającą się technologią ocieplania i docieplania. Ocieplanie pianką skutecznie izoluje i wyprzedza swoimi właściwościami ocieplanie za pomocą styropianu bądź wełny. Jest wiele korzyści, które oferuje ocieplanie pianką. Jakie są najczęstsze z nich?

  • Duża energooszczędność,
  • Dobre parametry izolujące i uszczelniające,
  • Jednorodna warstwa bez spoin i połączeń technologicznych,
  • Trwałość powłoki,
  • Przyczepność,
  • Nie chłonie wilgoci,
  • Jest bezzapachowa i nie pleśnieje,
  • Wzmacnia i wygłusza konstrukcję budowlaną.

Ocieplanie pianką to szybkie i korzystne rozwiązanie możliwe do zastosowania w budynku każdego rodzaju. Ocieplanie stropu tą metodą daje bardzo dobre i trwałe efekty. Jest także odporne na działanie warunków atmosferycznych.

Ocieplanie stropu pozwoli nam na zaoszczędzenie pieniędzy, które w innym wypadku musielibyśmy wydać na ogrzewanie.

Ocieplanie stropu pianką poliuretanową nie jest czynnością bardzo skomplikowaną, jeżeli zajmują się tym doświadczeni pracownicy. Piankę rozpyla się specjalnym pistoletem natryskowym, który pod odpowiednim ciśnieniem wystrzeli ją w kierunku elementu, który ma zostać docieplony. Materiał z pomocą, którego wykonujemy ocieplanie stropu rozszerza się stukrotnie i bardzo szybko nabiera właściwości użytkowych. Pracownicy wykonujący to zadanie muszą mieć na sobie odzież ochronną i maskę tlenową. Do ocieplanie stropu oraz poddasza stosuje się, zazwyczaj. Piankę otwarto-komórkową, która jest tańsza. Minimalna warstwa, którą stosuje się na poszczególnych elementach powinna mieć około 20 centymetrów. Grubość izolacji zależy od wielu czynników, takich jak, założenia projektowe czy oczekiwana skuteczność izolacji. Przed wykonaniem ocieplania pianką powinniśmy sprawdzić wilgotność drewna. Kwesta ta jest bardzo ważna, gdyż, jeżeli wyniesie powyżej 12 procent, dalsze prace są niewskazane. W takiej sytuacji zaleca się, uprzednio, osuszenie powierzchni za pomocą pieców. Izolacja powinna pokrywać szczelnie całą, wymaganą, powierzchnię.

Ocieplanie pianką jest o wiele bardziej efektywne niż ocieplanie np. styropianem. Pozwala na zminimalizowanie strat energii. Efekty ocieplanie stropu widać w szczególności w okresie zimowym, gdy ogrzewamy nasz domu. Łatwo wtedy zauważyć oszczędności płynące z ogrzewania. Proponowana przez nas, efektywna metoda zapewnia nam komfort.

Warto zapoznać się z naszą metodą ocieplanie stropu. Być może przyda się także w Twoim domu.

Ocieplanie stropu za pomocą piany poliuretanowej jest sposobem znanym i powszechnym na całym świecie. Jest to najskuteczniejsza metoda ocieplania, w której wykorzystuje się dwa rodzaje piany – zamkniętokomórkowa od otwartokomórkową. Ocieplanie stropu znane jest w budownictwie od wielu lat. Doskonałe właściwości izolacyjne wynikają bezpośrednio z budowy i struktury piany jako materiału porowatego zawierającego system komórek otwartych i zamkniętych. Ocieplanie stropu pianą jest korzystne, gdyż posiada ona niski współczynnik przewodnictwa cieplnego i doskonale nadaje się do termoizolacji. Ocieplanie stropu pianą zapewnia także niski współczynnik absorpcji wody.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą ocieplanie pianką i ocieplanie stropu!

Ocieplanie pianką niesie ze sobą wiele zalet. Przede wszystkim pozwala nam na doskonałe dopasowanie. Wełna oraz styropian będą idealne do wykorzystania na gładkich powierzchniach nie posiadających załamań, ale w sytuacji, kiedy musimy ocieplić poddasze, często wiąże się to z koniecznością ich sztukowania i wycinania, a finalny efekt często nie daje maksymalnej ochrony przed utratą ciepła. Ocieplanie pianką nie powoduje powstawania mostów termicznych, a warstwa ocieplenia jest równomierna bez znaczenia na ukształtowanie docieplanej powierzchni. Ocieplanie pianką znaczenie skraca czas budowy, a doświadczona ekipa może nałożyć w ciągu dnia nawet 300-400 metrów kwadratowych izolacji. To nieporównywalnie szybsze rozwiązanie niż kładzenie styropianu czy wełny mineralnej.

Do ocieplanie stropu najczęściej używane są takie materiały, jak wełna czy styropian, ale nie jest to idealne rozwiązanie. Ocieplanie stropu przez piankę to coraz częściej wykorzystywane przez inwestorów metody. Wykonanie porządnej izolacji pozwala nam na sporą oszczędność na kosztach ogrzewania domu oraz dbałość o środowisko naturalne. Ocieplanie stropu tą metodą pozwala nam na zebranie sporych oszczędności, w rocznym rozliczeniu sięgają one nawet 70% kosztów całkowitego utrzymania budynku. Straty ciepła będące wynikiem braku odpowiedniej izolacji sięgają do 30%.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą ocieplanie pianką.

Kontakt

Gdzie nas znaleźć?

P.B.U.P INPUR, Paweł Trymbulak

ul. Pańska 10/20, 81-608 Gdynia

biuro@inpur.pl

601 59 77 77

661 595 555

Nasza firma specjalizuje się w izolacjach natryskowych pianą poliuretanową oraz polimocznikiem. Oferujemy wykonawstwo w konkurencyjnych cenach – na najwyższym poziomie, przy zastosowniu materiałów od wiodących dostawców.


INPUR | Wszelkie prawa zastrzeżone | Informacje o plikach cookies | Informacje o zdjęciach