biuro@inpur.pl

+48 601 59 77 77

Izolacja stropu

Bardzo duży wpływ na sprawność energetyczną budynków ma również stworzenie odpowiedniej izolacji stropów, szczególnie tych znajdujących się nad piwnicą. Podobnie, jak w przypadku poddaszy, ich niewłaściwe docieplenie może doprowadzić do bardzo dużych strat ciepła. My, dzięki technologii natryskowej, możemy zaproponować Państwu ocieplenie stropu pianką poliuretanową, która dzięki swoim właściwościom znacząco wpływa na komfort oraz bezpieczeństwo użytkowników budynku. Nasze działania prowadzone są szybko, a nowoczesne agregaty pozwalają nam realizować zlecenia kompleksowo i skutecznie. Ocieplanie stropu zapewnia nie tylko komfort termiczny, ale też doskonale wycisza poszczególne kondygnacje. Zapraszamy do kontaktu, a odpowiemy na Państwa pytania.

izolacje wewnętrzne i zewnętrzne (otwarto i zamkniętokomórkowe)

docieplanie i wygłuszanie obiektów termoizolacje

izolacje akustyczne

izolacje konstrukcji betonowych, stalowych i drewnianych

Zastosowania natryskowych izolacji piankowych

budynki mieszkalne (poddasza, stropodachy, dachy płaskie, ściany, fundamenty, tarasy, zbiorniki, izolacja pod wylewki betonowe, budownictwo szkieletowe, adaptacje strychów)

budynki przemysłowe, hale produkcyjne, magazyny i zbiorniki magazynujące (cysterny, kadzie, itp.)

obiekty rolnicze (budynki inwentarzowe, fermy, chlewnie, kurniki, indyczarnie, obory, stajnie)

pieczarkarnie, przechowalnie, chłodnie, elewatory

tunele grzewcze, tunele wyciągowe, izolacje kanałów, przewodów wentylacji i klimatyzacji wewnątrz i na zewnątrz

izolacje rurociągów ciepłowniczych, chłodniczych, wodnych i na inne media, podziemnych i naziemnych, izolacje zewnętrznych i wewnętrznych instalacji, ciągów chłodniczych lodowisk

izolacje obiektów pływających: barek, statków, jachtów, promów

doskonałe zarówno dla nowych, jak i już istniejących domów

niższe rachunki za media

Ocieplanie pianką jest jednym z najbardziej efektywnych sposób na zatrzymanie energii cieplnej w domu.

ocieplanie pianką

Planując ocieplanie pianką poddasza powinniśmy kierować się, przede wszystkim, kwestiami praktycznymi. Jedną z najważniejszych zalet jest to, że pianka gwarantuje stabilność energetyczną na wiele lat. Ze względu na to, że pianka poliuretanowa jest paroprzepuszczalna, stosuje się ją do izolacji ścian, poddaszy oraz sufitów w budynkach mieszkalnych oraz przemysłowych. Rachunki za ogrzewanie, w okresie zimowym, mogą wzrastać nawet o 30%, jeżeli dobór izolacji jest wykonany nieprawidłowo. Ocieplanie pianką umożliwia nam uzyskanie dużych oszczędności na ogrzewaniu pomieszczenia, które sięgają nawet do 50% całkowitego kosztu. W sytuacji, gdy wykonujemy ocieplanie pianką poliuretanową na powierzchni 150 m2 wykorzystujemy w tym celu warstwę piany otwarto-komórkowej o grubości około 20 cm. Dzięki temu możemy zaoszczędzić, w budżecie domowym, znaczną ilość pieniędzy. Ocieplanie tą metodą nie tylko spełnia najwyższe standardy, ale powoduje także znaczne zmniejszenie rachunków, nawet o kilkadziesiąt procent. Ocieplanie pianką to najefektywniejszy sposób.

Zapraszamy do skorzystania z naszej usługi ocieplanie pianką.

Ocieplanie pianką aplikowane ciśnieniowo jest, jak dotąd, najskuteczniejszą i najszybciej rozwijającą się technologią ocieplania i docieplania. Ocieplanie pianką skutecznie izoluje i wyprzedza swoimi właściwościami ocieplanie za pomocą styropianu bądź wełny. Jest wiele korzyści, które oferuje ocieplanie pianką.

Jakie są największe zalety korzystania z ocieplanie pianką?

  • Duża energooszczędność,
  • Dobre parametry izolujące i uszczelniające,
  • Jednorodna warstwa bez spoin i połączeń technologicznych,
  • Trwałość powłoki,
  • Przyczepność,
  • Nie chłonie wilgoci,
  • Jest bezzapachowa i nie pleśnieje,
  • Wzmacnia i wygłusza konstrukcję budowlaną.

Ocieplanie pianką to szybkie i korzystne rozwiązanie możliwe do zastosowania w budynku każdego rodzaju. Ocieplanie stropu tą metodą daje bardzo dobre i trwałe efekty. Jest także odporne na działanie warunków atmosferycznych. Ocieplanie pianką nie należy do najtańszych metod izolacji naszego domu. Jednakże warto zdecydować się na to rozwiązanie, gdyż przyniesie nam wiele korzyści w następnych latach. Ocieplanie pianką z pewnością się opłaca.

Ocieplanie stropu pozwoli nam na zaoszczędzenie pieniędzy, które w innym wypadku musielibyśmy wydać na ogrzewanie.

ocieplanie stropu

Ocieplanie stropu pianką poliuretanową nie jest czynnością bardzo skomplikowaną, jeżeli zajmują się tym doświadczeni pracownicy. Piankę rozpyla się specjalnym pistoletem natryskowym, który pod odpowiednim ciśnieniem wystrzeli ją w kierunku elementu, który ma zostać docieplony. Materiał z pomocą, którego wykonujemy ocieplanie stropu rozszerza się stukrotnie i bardzo szybko nabiera właściwości użytkowych. Pracownicy wykonujący to zadanie muszą mieć na sobie odzież ochronną i maskę tlenową. Do ocieplanie stropu oraz poddasza stosuje się, zazwyczaj. Piankę otwarto-komórkową, która jest tańsza. Minimalna warstwa, którą stosuje się na poszczególnych elementach powinna mieć około 20 centymetrów.

Grubość izolacji przy, ocieplanie stropu, zależy od wielu czynników, takich jak, założenia projektowe czy oczekiwana skuteczność izolacji. Przed wykonaniem ocieplania pianką powinniśmy sprawdzić wilgotność drewna. Kwesta ta jest bardzo ważna, gdyż, jeżeli wyniesie powyżej 12 procent, dalsze prace są niewskazane. W takiej sytuacji zaleca się, uprzednio, osuszenie powierzchni za pomocą pieców. Izolacja służąca do ocieplanie stropu powinna pokrywać szczelnie całą, wymaganą, powierzchnię.

Ocieplanie stropu z wykorzystaniem pianki będzie efektywnym i trwałym sposobem na zatrzymanie ciepła w naszym domu. Ocieplanie pianką to nowoczesna metoda, która pozwoli nam zaoszczędzić czas i pieniądze.

Ocieplanie pianką jest o wiele bardziej efektywne niż ocieplanie np. styropianem. Pozwala na zminimalizowanie strat energii. Efekty ocieplanie stropu widać w szczególności w okresie zimowym, gdy ogrzewamy nasz domu. Łatwo wtedy zauważyć oszczędności płynące z ogrzewania. Proponowana przez nas, efektywna metoda zapewnia nam komfort.

Warto zapoznać się z naszą metodą ocieplanie stropu. Być może przyda się także w Twoim domu.

ocieplanie stropu

Ocieplanie stropu za pomocą piany poliuretanowej jest sposobem znanym i powszechnym na całym świecie. Jest to najskuteczniejsza metoda ocieplania, w której wykorzystuje się dwa rodzaje piany – zamkniętokomórkowa od otwartokomórkową. Ocieplanie stropu znane jest w budownictwie od wielu lat. Doskonałe właściwości izolacyjne wynikają bezpośrednio z budowy i struktury piany jako materiału porowatego zawierającego system komórek otwartych i zamkniętych. Ocieplanie stropu pianą jest korzystne, gdyż posiada ona niski współczynnik przewodnictwa cieplnego i doskonale nadaje się do termoizolacji. Ocieplanie stropu pianą zapewnia także niski współczynnik absorpcji wody.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą ocieplanie pianką i ocieplanie stropu!

ocieplanie pianką

Ocieplanie pianką niesie ze sobą wiele zalet. Przede wszystkim pozwala nam na doskonałe dopasowanie. Wełna oraz styropian będą idealne do wykorzystania na gładkich powierzchniach nie posiadających załamań, ale w sytuacji, kiedy musimy ocieplić poddasze, często wiąże się to z koniecznością ich sztukowania i wycinania, a finalny efekt często nie daje maksymalnej ochrony przed utratą ciepła. Ocieplanie pianką nie powoduje powstawania mostów termicznych, a warstwa ocieplenia jest równomierna bez znaczenia na ukształtowanie docieplanej powierzchni. Ocieplanie pianką znaczenie skraca czas budowy, a doświadczona ekipa może nałożyć w ciągu dnia nawet 300-400 metrów kwadratowych izolacji. To nieporównywalnie szybsze rozwiązanie niż kładzenie styropianu czy wełny mineralnej.

Zapraszamy do zapoznania się z metodą ocieplanie stropu pianką poliuretanową.

ocieplanie stropu

Do ocieplanie stropu najczęściej używane są takie materiały, jak wełna czy styropian, ale nie jest to idealne rozwiązanie. Ocieplanie stropu przez piankę to coraz częściej wykorzystywane przez inwestorów metody. Wykonanie porządnej izolacji pozwala nam na sporą oszczędność na kosztach ogrzewania domu oraz dbałość o środowisko naturalne. Ocieplanie stropu tą metodą pozwala nam na zebranie sporych oszczędności, w rocznym rozliczeniu sięgają one nawet 70% kosztów całkowitego utrzymania budynku. Straty ciepła będące wynikiem braku odpowiedniej izolacji sięgają do 30%.

Metodą ocieplanie pianką możemy wykorzystać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Wybór odpowiedniego materiału wykorzystywanego do ocieplanie stropu zależy w dużym stopniu od indywidualnych preferencji oraz zasobności naszego portfela. Wybranie konkretnego materiału do ocieplanie stropu wymaga od nas poznania wad i zalet poszczególnych materiałów. Do wyboru, oprócz ocieplanie pianką mamy także ocieplanie wełną oraz styropianem.

ocieplanie pianką

Wełna zapewnia nam wysoki poziom izolacji termicznej oraz akustycznej. To dość popularne rozwiązanie w dzisiejszych czasach. Pozwoli nam ona na zapchanie wszelkich szczelin i trudno dostępnych zakamarków. Zaletą ocieplanie stropu wełną jest także niepalność materiału. Jej wadą jest to, że podczas obróbki strasznie pyli. Drugim materiałem jest styropian, który jest stosowany o wiele rzadziej. Dobrze izoluje pod względem termicznym, jednakże nie zapewnia nam właściwej izolacji akustycznej.  Od styropianu znacznie częściej wykorzystuje się ocieplanie pianką. Ten materiał penetruje wszelkie, niedostępne, szczeliny i zapobiega powstaniu mostków termicznych. Na ocieplanie pianką warto zdecydować się, gdy mamy nowoczesne poddasze o skomplikowanym kształcie więźby dachowej. Pianka to doskonała bariera chroniąca nas przed wilgocią, grzybami oraz pleśnią. Możemy, z powodzeniem, wykorzystywać ją zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Czym, na tle innych metod, wyróżnia się ocieplanie pianką? Metoda ta posiada wiele zalet. Jest wysoce efektywna, gdyż gwarantuje nam skuteczny opór ciepła, a to pociąga za sobą minimalizację kosztów ogrzewania oraz klimatyzacji. Ocieplanie stropu pianką jest szybkie, gdyż materiał przyczepia się do niemalże wszystkich materiałów, poczynając od blachy, a kończąc na styropianie. Dzięki metodzie aplikacji możemy dotrzeć do wszystkich trudno dostępnych miejsc. Ocieplanie pianką pozwala nam zaoszczędzić trochę przestrzeni. Potrzebujemy dość cienkiej warstwy, która z biegiem lat nie obciąży dodatkowo konstrukcji, nie wypaczy się oraz nie zmieni parametrów. Ocieplanie stropu tą metodą jest bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Z powodzeniem możemy stosować ją w domach, w których mieszkają ludzie cierpiący na alergie.

ocieplanie pianką, ocieplanie stropu

Zanim zdecydujemy się na przystąpienie do ocieplanie pianką bądź innym materiałem musimy odpowiednio przygotować nasze poddasze. Powinniśmy sprawdzić: stan dachu, stan więźby dachowej, ułożenie ewentualnych instalacji, musimy także zmierzyć wilgotność na poddaszu, w tym wilgotność drewna. Przed ocieplanie stropu musimy zabezpieczyć folią wszystkie powierzchnie narażone na zabrudzenie pianką podczas natrysku. Przed ocieplanie pianką warto podczas wizyty pracownika firmy uzgodnić kto jest odpowiedzialny za zabezpieczenie powierzchni – firma czy inwestor. Podczas ocieplanie stropu warto rozważyć także konieczność użycia folii paroszczelnej – najlepiej zrobić to w konsultacji z fachowcem, znającym się na ocieplaniu natryskowym pianką poliuretanową. Do ustalenia jest też kwestia wentylacji poddasza: trzeba ją zapewnić, jeśli nie zadbano o nią do tej pory. Przed przystąpieniem do ocieplanie pianką wszelkie uszkodzenia występująca na ocieplanej powierzchni muszą zostać usunięte, a rejony ich występowania sprawdzone pod kątem skuteczności naprawy szczelności.  

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą ocieplanie pianką.

Kontakt

Gdzie nas znaleźć?

P.B.U.P INPUR, Paweł Trymbulak

ul. Pańska 10/20, 81-608 Gdynia

biuro@inpur.pl

601 59 77 77

661 595 555

Nasza firma specjalizuje się w izolacjach natryskowych pianą poliuretanową oraz polimocznikiem. Oferujemy wykonawstwo w konkurencyjnych cenach – na najwyższym poziomie, przy zastosowniu materiałów od wiodących dostawców.


INPUR | Wszelkie prawa zastrzeżone | Informacje o plikach cookies | Informacje o zdjęciach