biuro@inpur.pl

+48 601 59 77 77

Izolacja poddasza

Największe straty ciepła w budynku spowodowane są najczęściej niewłaściwie docieplonym dachem, co nie tylko sprawia, że strych nie nadaje się na pomieszczenie użytkowe, ale ma także negatywny wpływ na ogólną sprawność energetyczną obiektu. Ocieplenie poddasza pianką umożliwia wyeliminowanie wszelkich mostków termicznych i stworzenie doskonałych warunków w tym pomieszczeniu – zarówno do zamieszkania, jak i pracy. Ponadto ocieplanie poddaszy naszą metodą sprawia, że zimą ciepło jest zatrzymywane wewnątrz, zaś latem warstwa izolacyjna chroni pomieszczenie przed nadmiernym nagrzaniem. Izolacje natryskowe sprzyjają również akustyce, wyciszając pomieszczenie. Wszystko to sprawia, że będziecie Państwo mieli możliwość zyskania komfortu (również jeśli jesteście alergikami), a także obniżycie koszty ogrzewania.

Zarówno wykonawcy, jak i inwestorzy coraz chętniej, zamiast wełny mineralnej, do ocieplanie poddaszy używają pianki poliuretanowej. Wełna może bowiem obciążać konstrukcję budynku, a niekiedy może okazać się niewystarczająca do ocieplenia niektórych budynków. Izolacje natryskowe mają wiele zalet, które przeważają nad wadami i pozwalają w efektywny sposób zapewnić odpowiednią energetykę domu. Ocieplanie poddaszy za pomocą pianki jest wykorzystywane coraz częściej i coraz chętniej. Możliwe jest wykorzystanie tej metody w izolacjach otwarto i zamknięto komórkowych. Do najbardziej efektywnych sposobów na ocieplanie poddaszy należą izolacje zamknięto-komórkowe. Dają one najlepsze efekty i parametry techniczne izolacji termicznej i dlatego też są szeroko używane w budownictwie. Poliuretanowe izolacje wykazują dużą odporność na czynniki chemiczne i biologiczne, a także, mimo swej, stosunkowo małej wagi, wykazują dużą wytrzymałość na obciążenia. Pianka PUR ma bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie. Wykorzystujemy ją, między innymi, do montażu okien i drzwi, klejenia oraz izolowania paneli ściennych. Z pomocą izolacji natryskowych możemy wykonać także ocieplenie dachu, poddasza oraz okien dachowych.

Izolacje natryskowe oraz ocieplenie poddasza pianką PUR charakteryzuje się dość dużą trwałością oraz wydajnością w stosowaniu. Tego typu metoda sprawdza się w budownictwie zarówno jednorodzinnym, wielorodzinnym, a także przemysłowym i usługowym. Ocieplanie poddasza pianką to metoda charakteryzująca się łatwością montażu, obróbki oraz transportu. Materiał jest odporny na drobnoustroje, pleśń oraz grzyby. Ocieplanie poddasza pianką z biegiem lat nie traci swoich pierwotnych właściwości w zakresie termoizolacji. Pianka jest odporna na szeroki zakres temperaturowy (od -60 stopni do + 100 stopni Celsjusza). Jest to jedna z najchętniej polecanych metod izolacji stosowanych w budownictwie, którą cechują bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Tego typu materiał nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzkiego i jest odporny na dyfuzję pary wodnej. Przy stosowaniu izolacji natryskowych możemy liczyć na wysoką skuteczność wykonanego ocieplenia oraz brak ryzyka powstawania mostków termicznych. Materiał jest odporny na gnicie, mrozy, a także nie pochłania nieprzyjemnych zapachów

Kontakt

Gdzie nas znaleźć?

P.B.U.P INPUR, Paweł Trymbulak

ul. Pańska 10/20, 81-608 Gdynia

biuro@inpur.pl

601 59 77 77

661 595 555

Nasza firma specjalizuje się w izolacjach natryskowych pianą poliuretanową oraz polimocznikiem. Oferujemy wykonawstwo w konkurencyjnych cenach – na najwyższym poziomie, przy zastosowniu materiałów od wiodących dostawców.


INPUR | Wszelkie prawa zastrzeżone | Informacje o plikach cookies | Informacje o zdjęciach