biuro@inpur.pl

+48 601 59 77 77

Izolacja poddasza

Największe straty ciepła w budynku spowodowane są najczęściej niewłaściwie docieplonym dachem, co nie tylko sprawia, że strych nie nadaje się na pomieszczenie użytkowe, ale ma także negatywny wpływ na ogólną sprawność energetyczną obiektu. Ocieplenie poddasza pianką umożliwia wyeliminowanie wszelkich mostków termicznych i stworzenie doskonałych warunków w tym pomieszczeniu – zarówno do zamieszkania, jak i pracy. Ponadto ocieplanie poddaszy naszą metodą sprawia, że zimą ciepło jest zatrzymywane wewnątrz, zaś latem warstwa izolacyjna chroni pomieszczenie przed nadmiernym nagrzaniem. Izolacje natryskowe sprzyjają również akustyce, wyciszając pomieszczenie. Wszystko to sprawia, że będziecie Państwo mieli możliwość zyskania komfortu (również jeśli jesteście alergikami), a także obniżycie koszty ogrzewania.

Ocieplanie poddaszy przyniesie wiele oszczędności.

Zarówno wykonawcy, jak i inwestorzy coraz chętniej, zamiast wełny mineralnej, do ocieplanie poddaszy używają pianki poliuretanowej. Wełna może bowiem obciążać konstrukcję budynku, a niekiedy może okazać się niewystarczająca do ocieplenia niektórych budynków. Izolacje natryskowe mają wiele zalet, które przeważają nad wadami i pozwalają w efektywny sposób zapewnić odpowiednią energetykę domu. Ocieplanie poddaszy za pomocą pianki jest wykorzystywane coraz częściej i coraz chętniej. Możliwe jest wykorzystanie tej metody w izolacjach otwarto i zamknięto komórkowych. Do najbardziej efektywnych sposobów na ocieplanie poddaszy należą izolacje zamknięto-komórkowe. Dają one najlepsze efekty i parametry techniczne izolacji termicznej i dlatego też są szeroko używane w budownictwie. Poliuretanowe izolacje wykazują dużą odporność na czynniki chemiczne i biologiczne, a także, mimo swej, stosunkowo małej wagi, wykazują dużą wytrzymałość na obciążenia. Pianka PUR ma bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie. Wykorzystujemy ją, między innymi, do montażu okien i drzwi, klejenia oraz izolowania paneli ściennych. Z pomocą izolacji natryskowych możemy wykonać także ocieplenie dachu, poddasza oraz okien dachowych.

Ocieplanie poddaszy to rozwiązanie korzystne dla każdego budynku!

Izolacje natryskowe do ocieplanie poddaszy są doskonałym rozwiązaniem w każdym domu. Można je stosować zarówno w przypadku starych konstrukcji jak i wewnątrz budynku. Ocieplanie poddaszy w ten sposób pozwala na zaizolowanie nawet starej, nieszczelnej konstrukcji. Decydując się na ocieplanie poddaszy za pomocą pianki możemy wybrać odpowiednią, dla siebie, grubość. Możesz zdecydować się na różną grubość pianki poliuretanowej. Im węższa, tym będzie tańsza, ale jednocześnie zdolności izolacyjne będą mniejsze. Ocieplenie pianką poliuretanową jest najbardziej skuteczne, jeśli warstwa jest wyższa niż 17-18 cm.

Ocieplanie poddasza pianką zapewni nam dobry i szybki efekt.

Izolacje natryskowe oraz ocieplenie poddasza pianką PUR charakteryzuje się dość dużą trwałością oraz wydajnością w stosowaniu. Tego typu metoda sprawdza się w budownictwie zarówno jednorodzinnym, wielorodzinnym, a także przemysłowym i usługowym. Ocieplanie poddasza pianką to metoda charakteryzująca się łatwością montażu, obróbki oraz transportu. Materiał jest odporny na drobnoustroje, pleśń oraz grzyby. Ocieplanie poddasza pianką z biegiem lat nie traci swoich pierwotnych właściwości w zakresie termoizolacji. Pianka jest odporna na szeroki zakres temperaturowy (od -60 stopni do + 100 stopni Celsjusza). Jest to jedna z najchętniej polecanych metod izolacji stosowanych w budownictwie, którą cechują bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Tego typu materiał nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzkiego i jest odporny na dyfuzję pary wodnej. Przy stosowaniu izolacji natryskowych możemy liczyć na wysoką skuteczność wykonanego ocieplenia oraz brak ryzyka powstawania mostków termicznych. Materiał jest odporny na gnicie, mrozy, a także nie pochłania nieprzyjemnych zapachów

Zapraszamy do skorzystania z naszej usługi ocieplanie poddaszy.

Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową to nowoczesna technologia ocieplania i uszczelniania budynków. Cechuje się wysoką skutecznością i łatwością aplikacji. Ocieplanie poddasza pianką to jeden z najpopularniejszych sposobów docieplania domu czy poddasza. W praktyce wygląda to tak, że dwa składniki pianki poliuretanowej zaciągane są do pompy, mieszane pod wysokim ciśnieniem, a następnie wyrzucane przez pistolet, wprost na izolowaną powierzchnię. Podczas ocieplanie poddasza pianką materiał kilkukrotnie zwiększa swoją objętość i tworzy jednorodną, trwałą warstwę izolacji. Ma doskonałe właściwości termo i hydroizolacyjne.

Ocieplanie poddasza pianką przyniesie domownikom wiele korzyści!

Ocieplanie poddaszy to rozwiązanie stosowane od wielu lat w celu zminimalizowania strat ciepła. Szczególnie korzystne jest w okresie zimowym kiedy nie chcemy żeby energia pochodząca z ogrzewania uciekała z naszego domu. Ocieplanie poddasza pianką to komfortowe i skuteczne rozwiązanie.

Ocieplanie poddaszy pianką poliuretanową sprawdzi się, bez względu na to czy jest nakładana na fundamentach lub elewacji obiektu. Można ją stosować wewnątrz budynku, posiada także kilka unikalnych cech, których nie mają tradycyjne materiały izolacyjne, takie jak, wełna mineralna czy styropian. Kluczową zaletą ocieplanie poddaszy jest ich niski współczynnik przenikalności cieplnej. Cecha ta powoduje, że warstwa izolacyjna z pianki może być cieńsza w porównaniu do izolacji z wełny lub styropianu. Ocieplanie poddaszy oraz piankę można nakładać na dowolne podłoże, a szybkość zastygania sprawia, że nałożona pianka nie spływa. W przypadku, kiedy narażona jest na działanie promieniowania UV, pokrywa się ją odpowiednią farbą. To również stanowi dodatkową hydroizolację i poprawia walory estetyczne.

Ocieplanie poddasza pianką daje nam wiele zalet. Przede wszystkim, pianka może być stosowana do izolowania dowolnych powierzchni. Świetnie sprawdzi się podczas docieplania dachów i poddaszy. Ocieplanie poddasza pianką sprawdzi się idealnie, gdyż przylega do różnych materiałów, może być nakładana także na drewniane płyty, surowe drewno, folię, beton, bloczki, a także wiele innych materiałów. Podłoże musi zostać jedynie odkurzone i pozbawione zabrudzeń. Ocieplanie poddasza pianką gwarantuje nam elastyczność materiału. Pamiętajmy o tym, że konstrukcja dachu cały czas „pracuje” pod wpływem warunków atmosferycznych. Izolacja natryskowa tworzy trwałą, ale jednocześnie elastyczną warstwę docieplenia, która naturalnie dopasuje się do konstrukcji dachu.

Kontakt

Gdzie nas znaleźć?

P.B.U.P INPUR, Paweł Trymbulak

ul. Pańska 10/20, 81-608 Gdynia

biuro@inpur.pl

601 59 77 77

661 595 555

Nasza firma specjalizuje się w izolacjach natryskowych pianą poliuretanową oraz polimocznikiem. Oferujemy wykonawstwo w konkurencyjnych cenach – na najwyższym poziomie, przy zastosowniu materiałów od wiodących dostawców.


INPUR | Wszelkie prawa zastrzeżone | Informacje o plikach cookies | Informacje o zdjęciach